RREC czyli Rolls-Royce Enthusiasts’ Club

Jest to klub zrzeszający entuzjastów marki Rolls-Royce i Bentley z całego świata (marka Bentley od 1933 roku była własnością Rolls-Royce’a).

Klub został założony w sierpniu 1957 roku w Wielkiej Brytanii przez jedenastu entuzjastów. Miesiąc po założeniu odbyło się pierwsze spotkanie/zlot, w którym wzięło udział 14 samochodów.

Klub rozwijał i rozwija się bardzo dynamicznie i w dniu dzisiejszym liczy około 10 000 członków z niemal każdego kraju na świecie. W ramach klubu tworzone są Regionalne i Krajowe Sekcje. Jest ich w chwili obecnej 40. Co roku w Wielkiej Brytanii odbywa się zlot samochodów Rolls-Royce i Bentley połączony z Konkursem Elegancji. W 2017 roku wzięło w nim udział  1000 samochodów.

 

Dlaczego RREC jest unikalnym klubem ?

- jest to największy na świecie klub entuzjastów jednej marki,

- coroczne spotkanie gromadzi regularnie ponad 600 samochodów,

- firma Rolls-Royce przekazała nieodpłatnie klubowi posiadaną dokumentację zamówieniową (pierwszy właściciel, wersja, wyposażenie standardowe, wyposażenie dodatkowe, kolory zewnętrzne i wewnętrzne, wyniki testów przedsprzedażnych, itp.) 100 000 wyprodukowanych samochodów Rolls-Royce i Bentley, która jest dostępna dla członków klubu za niewielką opłatą administracyjną;  

- firma Rolls-Royce przekazała nieodpłatnie klubowi dokumentację techniczną (produkcyjną) wielu części do zabytkowych modeli Rolls-Royce i Bentley, członkowie klubu mogą otrzymać za niewielką opłatą administracyjną kopię większości rysunków technicznych części do swojego zabytkowego auta.

 

Więcej informacji o RREC

rrec.org.uk

RREC Flyer